Najlepsze sposoby na kolkę

Płacz małego dziecka jest komunikatem dla rodzica, że coś się dzieje. Maluchy nie potrafiące mówić, komunikują się z otoczeniem płaczem, ale nie jest on zawsze taki sami. Bacznie obserwujący rodzic jest w stanie wychwycić w nim różnice.

Kiedy niemowlak doświadcza kolki?

co jest dobre na kolki dla niemowlątNajwięcej problemów z opieką nad niemowlakami mają świeżo upieczeni rodzice, którzy dopiero się uczą swojego dziecka. Mogłoby się wydawać, że kiedy takie małe dziecko płacze, to po prostu jest głodne. Jednakże to tylko jeden z kilku powodów, wywołujących u malucha płacz. Dzieci przeważnie wylewają łzy, kiedy potrzebują bliskości mamy, są głodne, znudzone lub coś je boli. W każdej z wymienionych sytuacji wydobywają z siebie nieco inny rodzaj płaczu, który dla uważnego rodzica powinien być jasnym sygnałem z jaki problemem ma do czynienia. Niemowlakom najczęściej dokuczają kolki, które są bolesnym doświadczenie, dlatego też w takiej sytuacji ich płacz jest wyjątkowo przenikliwy i intensywny. Co jest dobre na kolki dla niemowląt najlepiej wie lekarz pediatra, który na co dzień spotyka si,e z podobnymi problemami. Kolka najczęściej atakuje dzieci po kilkunastu minutach od zjedzenia i objawia się silnym bólem w dole brzucha po jednej ze stron. Poza intensywnym płaczem, dzieci mogą wtedy podkurczać nóżki, gdyż taka pozycja daje im nieco ulgi. W takiej sytuacji wiele doświadczonych mam, zaleca wykonanie delikatnego masażu brzuszka, który pomoże pozbyć się w naturalny sposób nagromadzonego w brzuszku powietrza.

Zawsze jako ostateczność należy traktować zastosowanie środków aptecznych w postaci ziół czy innych specyfików działających rozkurczowo. Kolka, to  z pewnością ból skurczowy, który atakuje niedługo po spożytym pożywieniu, dlatego nie należy zapominać o podniesienie dziecka do odbicia po każdym posiłku.

>>Witaj, świecie!

About the author : Piotr Bąk